Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY62-GS18
ZMY62-GS18
Part No.:
ZMY62-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY62-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 62V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
1 W
Package / Case:
130 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
62 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 47 V