Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY68-GS18
ZMY68-GS18
Part No.:
ZMY68-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY68-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
1 W
Package / Case:
130 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
68 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 51 V