Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY82-GS18
ZMY82-GS18
Part No.:
ZMY82-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY82-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 82V 1W DO213AB
Tolerance:
±5%
Part Status:
Last Time Buy
Power - Max:
1 W
Package / Case:
160 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
82 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 61 V