Vishay General Semiconductor - Diodes Division ZMY91-GS18
ZMY91-GS18
Part No.:
ZMY91-GS18
Datasheet:
ShinYuaZMY91-GS18.pdf
Description:
DIODE ZENER 91V 1W DO213AB
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Tolerance:
±5%
Part Status:
Last Time Buy
Power - Max:
1 W
Package / Case:
250 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
175°C
Operating Temperature:
91 V
Supplier Device Package:
500 nA @ 68 V