Bel Fuse Inc. 0ADBC1250-BE
0ADBC1250-BE
Part No.:
0ADBC1250-BE
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua0ADBC1250-BE.pdf
Description:
FUSE CERM 1.25A 1000VAC/VDC
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
0ADBC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
1.25 A
VoltageRating-AC:
1 kV
VoltageRating-DC:
1 kV
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4
MeltingI²t:
10kA
ApprovalAgency:
3
OperatingTemperature:
cURus
Color:
-55°C ~ 125°C