Bel Fuse Inc. 0ADBP0500-RE
0ADBP0500-RE
Part No.:
0ADBP0500-RE
Manufacturer:
Bel Fuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua0ADBP0500-RE.pdf
Description:
FUSE CERM 500MA 1000V AXL
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
0ADBP
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
FuseType:
Cartridge, Ceramic
CurrentRating(Amps):
500 mA
VoltageRating-AC:
1 kV
VoltageRating-DC:
1 kV
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
3AB, 3AG, 1/4 x 1-1/4 (Axial)
MeltingI²t:
10kA
ApprovalAgency:
0.081
OperatingTemperature:
cURus
Color:
-55°C ~ 125°C