Vishay Sprague 10004-18MS
10004-18MS
Part No.:
10004-18MS
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYua10004-18MS.pdf
Description:
CAP TANT 470UF 20% 100V AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Tray
Series:
SuperTan®, Extended DLA
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
Type:
Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance):
700mOhm @ 120Hz
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.406 Dia x 1.062 L (10.31mm x 26.97mm)
Height-Seated(Max):
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
T4
Ratings:
Features:
Wet Tantalum
Category:
Tantalum Capacitors
Datasheet:
ShinYua10004-18MS.pdf
1. How to order 10004-18MS on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 10004-18MS price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 10004-18MS?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 10004-18MS.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 10004-18MS pin diagram, 10004-18MS datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 10004-18MS 10004-17KS
Part Number 10004-18MS 10004-17KS
Manufacturer Vishay Sprague Vishay Sprague
Package/Case Axial, Can Axial, Can
Packaging Tray Tray
Series SuperTan®, Extended DLA SuperTan®, Extended DLA
ProductStatus Active Active
Capacitance 470 µF 470 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage-Rated 100 V 100 V
Type Hermetically Sealed Hermetically Sealed
ESR(EquivalentSeriesResistance) 700mOhm @ 120Hz 700mOhm @ 120Hz
OperatingTemperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C
MountingType Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.406 Dia x 1.062 L (10.31mm x 26.97mm) 0.406 Dia x 1.062 L (10.31mm x 26.97mm)