Bourns Inc. 1130-152K-RC
1130-152K-RC
Part No.:
1130-152K-RC
Datasheet:
ShinYua1130-152K-RC.pdf
Description:
FIXED IND 1.5MH 2A 518 MOHM TH
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
2 A
DCResistance(DCR):
518mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test:
1 kHz
Datasheet:
ShinYua1130-152K-RC.pdf
1. How to order 1130-152K-RC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1130-152K-RC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1130-152K-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1130-152K-RC.
Image 1130-101K-RC 1130-472K-RC 1130-152K-RC 1130-561K-RC 1130-100K-RC
Part Number 1130-101K-RC 1130-472K-RC 1130-152K-RC 1130-561K-RC 1130-100K-RC
Inductance 1.5 mH 1.5 mH 1.5 mH 1.5 mH 1.5 mH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 2 A 2 A 2 A 2 A 2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 518mOhm Max 518mOhm Max 518mOhm Max 518mOhm Max 518mOhm Max
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz