Littelfuse Inc. 1206SFF500F/32-2
1206SFF500F/32-2
Part No.:
1206SFF500F/32-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYua1206SFF500F/32-2.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 5A 32VDC 1206
Series:
SFF
ProductStatus:
Obsolete
MountingType:
Surface Mount
FuseType:
Board Mount (Cartridge Style Excluded)
CurrentRating(Amps):
5 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
Fast Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage:
1206 (3216 Metric)
MeltingI²t:
45A
ApprovalAgency:
0.6
OperatingTemperature:
UL
Color:
-55°C ~ 125°C