Hammond Manufacturing 1590LLBFBK
1590LLBFBK
Part No.:
1590LLBFBK
Datasheet:
ShinYua1590LLBFBK.pdf
Description:
BOX ALUM BLACK 1.969L X 1.969W
Packaging:
Bag
Series:
1590F
ProductStatus:
Active
Size/Dimension:
1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm)
Height:
1.043 (26.50mm)
Area(LxW):
3.88in² (25.0cm²)
Material:
Metal, Aluminum
Color:
Black
Thickness:
0.079 (2.01mm)
Features:
EMI Shielded, Mounting Flange
Datasheet:
ShinYua1590LLBFBK.pdf
1. How to order 1590LLBFBK on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 1590LLBFBK price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1590LLBFBK?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1590LLBFBK.
7.How to contact us to get technical supports, such as 1590LLBFBK pin diagram, 1590LLBFBK datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 1590JF 1590LBF 1590LLBFBK 1590BFBK 1590QF
Part Number 1590JF 1590LBF 1590LLBFBK 1590BFBK 1590QF
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series 1590F 1590F 1590F 1590F 1590F
ProductStatus Active Active Active Active Active
ContainerType Box Box Box Box Box
Size/Dimension 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm) 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm) 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm) 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm) 1.969 L x 1.969 W (50.00mm x 50.00mm)
Height 1.043 (26.50mm) 1.043 (26.50mm) 1.043 (26.50mm) 1.043 (26.50mm) 1.043 (26.50mm)
Area(LxW) 3.88in² (25.0cm²) 3.88in² (25.0cm²) 3.88in² (25.0cm²) 3.88in² (25.0cm²) 3.88in² (25.0cm²)
Design Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included Cover Included
Material Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum Metal, Aluminum
Color Black Black Black Black Black
Thickness 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm) 0.079 (2.01mm)