Microchip Technology 15KPA110AE3/TR13
15KPA110AE3/TR13
Part No.:
15KPA110AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA110AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 178.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
110V
Voltage-Breakdown(Min):
122.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
178.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
84.5A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)