Microchip Technology 15KPA120CAE3/TR13
15KPA120CAE3/TR13
Part No.:
15KPA120CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA120CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 120VWM 192.3VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
120V
Voltage-Breakdown(Min):
134V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
192.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
78.5A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)