Microchip Technology 15KPA130AE3/TR13
15KPA130AE3/TR13
Part No.:
15KPA130AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA130AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 130VWM 208.3VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
130V
Voltage-Breakdown(Min):
145.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
208.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
72.5A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)