Microchip Technology 15KPA150CAE3/TR13
15KPA150CAE3/TR13
Part No.:
15KPA150CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA150CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 150VWM 241.9VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
150V
Voltage-Breakdown(Min):
167.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
241.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
62.4A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)