Microchip Technology 15KPA160AE3/TR13
15KPA160AE3/TR13
Part No.:
15KPA160AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA160AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 160VWM 258.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
160V
Voltage-Breakdown(Min):
178.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
258.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
58.4A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)