Microchip Technology 15KPA170AE3/TR13
15KPA170AE3/TR13
Part No.:
15KPA170AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA170AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM 272.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
170V
Voltage-Breakdown(Min):
189.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
272.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
55.4A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)