Microchip Technology 15KPA17CAE3/TR13
15KPA17CAE3/TR13
Part No.:
15KPA17CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA17CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 29.3VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.99V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
29.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
515.4A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)