Microchip Technology 15KPA180AE3/TR13
15KPA180AE3/TR13
Part No.:
15KPA180AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA180AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 180VWM 288.5VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
180V
Voltage-Breakdown(Min):
201.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
288.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
52.3A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)