Microchip Technology 15KPA18CAE3/TR13
15KPA18CAE3/TR13
Part No.:
15KPA18CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA18CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 30.9VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
18V
Voltage-Breakdown(Min):
20.11V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
30.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
488.7A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)