Microchip Technology 15KPA20AE3/TR13
15KPA20AE3/TR13
Part No.:
15KPA20AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA20AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 34.3VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
20V
Voltage-Breakdown(Min):
22.34V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
34.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
440.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)