Microchip Technology 15KPA220CAE3/TR13
15KPA220CAE3/TR13
Part No.:
15KPA220CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA220CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 220VWM 356VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
220V
Voltage-Breakdown(Min):
245.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
356V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
35.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)