Microchip Technology 15KPA240CAE3/TR13
15KPA240CAE3/TR13
Part No.:
15KPA240CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA240CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 240VWM 384.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
240V
Voltage-Breakdown(Min):
268.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
384.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
39.3A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)