Microchip Technology 15KPA24AE3/TR13
15KPA24AE3/TR13
Part No.:
15KPA24AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA24AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 40.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.81V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
40.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
371A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)