Microchip Technology 15KPA260AE3/TR13
15KPA260AE3/TR13
Part No.:
15KPA260AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA260AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 260VWM 416.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
260V
Voltage-Breakdown(Min):
290.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
416.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
36.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)