Microchip Technology 15KPA26AE3/TR13
15KPA26AE3/TR13
Part No.:
15KPA26AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA26AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 44VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
29.04V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
44V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
343.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)