Microchip Technology 15KPA280AE3/TR13
15KPA280AE3/TR13
Part No.:
15KPA280AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA280AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 280VWM 454.5VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
280V
Voltage-Breakdown(Min):
312.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
454.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
33.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)