Microchip Technology 15KPA28CAE3/TR13
15KPA28CAE3/TR13
Part No.:
15KPA28CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA28CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM 47.5VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
31.28V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
47.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
317.9A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)