Microchip Technology 15KPA28CE3/TR13
15KPA28CE3/TR13
Part No.:
15KPA28CE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA28CE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 28VWM P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28V
Voltage-Breakdown(Min):
29.48V
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)