Microchip Technology 15KPA30CAE3/TR13
15KPA30CAE3/TR13
Part No.:
15KPA30CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA30CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 50.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.51V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
50.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
297.8A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)