Microchip Technology 15KPA33AE3/TR13
15KPA33AE3/TR13
Part No.:
15KPA33AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA33AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 54.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
54.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
276.1A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)