Microchip Technology 15KPA36CAE3/TR13
15KPA36CAE3/TR13
Part No.:
15KPA36CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA36CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 59.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
59.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
252.5A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)