Microchip Technology 15KPA40CAE3/TR13
15KPA40CAE3/TR13
Part No.:
15KPA40CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA40CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
40V
Voltage-Breakdown(Min):
44.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
65.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
229.5A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)