Microchip Technology 15KPA43CAE3/TR13
15KPA43CAE3/TR13
Part No.:
15KPA43CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA43CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
48V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
216.3A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)