Microchip Technology 15KPA45AE3/TR13
15KPA45AE3/TR13
Part No.:
15KPA45AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA45AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
207.4A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)