Microchip Technology 15KPA51CAE3/TR13
15KPA51CAE3/TR13
Part No.:
15KPA51CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA51CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.9VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
51V
Voltage-Breakdown(Min):
57V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
82.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
182.1A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)