Microchip Technology 15KPA54AE3/TR13
15KPA54AE3/TR13
Part No.:
15KPA54AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA54AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 87.7VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
54V
Voltage-Breakdown(Min):
60.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
87.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
172.2A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)