Microchip Technology 15KPA58AE3/TR13
15KPA58AE3/TR13
Part No.:
15KPA58AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA58AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.8VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
58V
Voltage-Breakdown(Min):
64.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
93.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
161A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)