Microchip Technology 15KPA60AE3/TR13
15KPA60AE3/TR13
Part No.:
15KPA60AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA60AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 97.4VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
60V
Voltage-Breakdown(Min):
67V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
97.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
155A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)