Microchip Technology 15KPA64AE3/TR13
15KPA64AE3/TR13
Part No.:
15KPA64AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA64AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 104.2VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
64V
Voltage-Breakdown(Min):
71.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
104.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
144.9A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)