Microchip Technology 15KPA70CAE3/TR13
15KPA70CAE3/TR13
Part No.:
15KPA70CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA70CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
70V
Voltage-Breakdown(Min):
78.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
113.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
132.9A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)