Microchip Technology 15KPA75AE3/TR13
15KPA75AE3/TR13
Part No.:
15KPA75AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA75AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 122VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
75V
Voltage-Breakdown(Min):
83.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
122V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
123.8A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)