Microchip Technology 15KPA78AE3/TR13
15KPA78AE3/TR13
Part No.:
15KPA78AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA78AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126.1VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
78V
Voltage-Breakdown(Min):
87.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
126.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
119.7A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)