Microchip Technology 15KPA85AE3/TR13
15KPA85AE3/TR13
Part No.:
15KPA85AE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA85AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
85V
Voltage-Breakdown(Min):
94.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
137.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
109.7A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)