Microchip Technology 15KPA90CAE3/TR13
15KPA90CAE3/TR13
Part No.:
15KPA90CAE3/TR13
Datasheet:
ShinYua15KPA90CAE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
90V
Voltage-Breakdown(Min):
100.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
145.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
103.7A
Power-PeakPulse:
15000W (15kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)