Microchip Technology 1N5631/TR
1N5631/TR
Part No.:
1N5631/TR
Datasheet:
ShinYua1N5631/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 6.63VWM 12.5VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
6.63V
Voltage-Breakdown(Min):
7.38V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
12.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
120A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TA)