Microchip Technology 1N5637A/TR
1N5637A/TR
Part No.:
1N5637A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5637A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12.8V
Voltage-Breakdown(Min):
14.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
71A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TA)