Microchip Technology 1N5637/TR
1N5637/TR
Part No.:
1N5637/TR
Datasheet:
ShinYua1N5637/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 12.1VWM 22VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
12.1V
Voltage-Breakdown(Min):
13.5V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
22V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
68A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TA)