Microchip Technology 1N5645A/TR
1N5645A/TR
Part No.:
1N5645A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5645A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
28.2V
Voltage-Breakdown(Min):
31.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
45.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
33A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)