Microchip Technology 1N5648A/TR
1N5648A/TR
Part No.:
1N5648A/TR
Datasheet:
ShinYua1N5648A/TR.pdf
Description:
TVS DIODE 36.8VWM 59.3VC DO13
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36.8V
Voltage-Breakdown(Min):
40.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
59.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
25.3A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C (TJ)