Microchip Technology 1N5648/TR
1N5648/TR
Part No.:
1N5648/TR
Datasheet:
ShinYua1N5648/TR.pdf
Description:
UNI-DIRECTIONAL TVS
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
34.8V
Voltage-Breakdown(Min):
38.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
61.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
24A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-65°C ~ 175°C